SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Festiwal filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie"

Festiwal filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie"
Wydarzenie odbędzie się w dniach 23 – 26 października!

Prawie 30 projekcji filmów dotyczących ochrony praw człowieka, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz warsztaty dotyczące wolności słowa i świadomego podróżowania. To główne punkty zbliżającej się ósmej edycji Ogólnopolskiego Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Impreza organizowana w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie jest największym tego typu festiwalem w Polsce.

Filmy, przygotowane w ramach festiwalu „Watch Docs” wyświetlane będą głównie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. – Dodatkowe projekcje jak co roku zaplanowaliśmy także w Rzeszowskim WDK i u Dominikanów – mówi Grzegorz Krasoń z WSPiA, Koordynator Festiwalu. – Pojawiło się także jedno nowe miejsce. W tegorocznej edycji dołączyło do nas Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, gdzie również będzie można zobaczyć ciekawe filmy dotyczące tematyki praw człowieka – dodaje Grzegorz Krasoń.

Tegoroczny Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” będzie ósmą edycją imprezy organizowanej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Co roku w Festiwalu uczestniczy ponad 4 tys. osób, głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z całego Podkarpacia.

– W tym roku dla uczestników Festiwalu przygotowano prawie 30 projekcji filmów o prawach człowieka. Są to produkcje, które otrzymały wiele prestiżowych nagród na światowych festiwalach filmowych. Filmy pochodzą z całego świata i dotyczą problemów ludzi walczących o wolność oraz łamania podstawowych praw człowieka. Wśród propozycji, które przygotowaliśmy na ten rok, są filmy nie tylko polskich reżyserów. Będzie można zobaczyć również produkcje m.in. ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kambodży, Danii, Chorwacji, Francji i USA – wylicz Grzegorz Krasoń.

Imprezy towarzyszące

W ramach Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” w WSPiA odbędzie się także kilka imprez towarzyszących. W czwartek i piątek w Auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odbędą się wykłady na temat praw człowieka, spotkania z przedstawicielami Amnesty International oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także warsztaty antydyskryminacyjne pt. „Granice Wolności Słowa”, które poprowadzi Janusz Niedbał (AI Polska). W czwartek zapraszamy także na debatę pt. „Czy istnieje neokolonializm Turystyczny?”. W dyskusji uczestniczyć będą Marysia Złonkiewicz — Trenerka, bałkanistka, kulturoznawczyni, teoretyczka turystyki, podróżniczka oraz Paweł Cywiński — Orientalista, kulturoznawca, geograf. Redaktor działu Poza Europą w Magazynie Kontakt.

Festiwal Filmowy w WSPiA, jak co roku poprzedził konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka. Uczestniczyło w nim ponad 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie cennych nagród odbędzie się podczas pierwszego dnia Festiwalu.

W ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego Watch Docs w WSPiA w Rzeszowie odbędą się także bezpłatne „Warsztaty świadomego podróżowania” przygotowane wspólnie z portalem post-turysta.pl. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się m.in. kto jest narratorem turystycznej wyobraźni, co znaczy słowo „egzotyka”. Zaprezentowany zostanie także doskonały film - "Z kamerą wśród ludzi". Warsztaty skierowane są przede wszystkim do studentów, młodzieży licealnej, nauczycieli, kadry akademickiej oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

„Watch Docs. Prawa Człowieka”

Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka” w Filmie organizowany jest na Podkarpaciu od 2007 roku. Od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku bierze w nim udział około 4 tys. osób, głównie uczniów szkół średnich. Jest to największy Objazdowy Festiwal Filmowy organizowany w Polsce. Akcja Watch Docs, oprócz obejrzenia doskonałych dokumentów, daje widzom możliwość zapoznania się z działalnością prospołeczną i zachęca do podjęcia konkretnej aktywności na rzecz Praw Człowieka.
 
 
Tagi: WSPiA , festiwal filmowy , watch docs.
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-10-21;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola