SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Najlepsze metody odkrywania potencjału pracowników

Najlepsze metody odkrywania potencjału pracowników

W jaki sposób pracodawcy odkrywają potencjał swych pracowników? Pomysłowość w tej dziedzinie nie zna granic, a środków, po które sięgają przedsiębiorcy jest coraz więcej. Oto te, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne.

 

10.Analiza CV

 

Dokładne zapoznanie się z tak ważnym dokumentem, jakim jest CV, może dostarczyć wielu ciekawych informacji na temat potencjału pracownika już na etapie rekrutacji. Tu znajdują się informacje na temat jego wykształcenia, tu również znajdują się informacje związane z jego doświadczeniem zawodowym. Te informacje pozwalają ustalić, do realizacji jakich zadań przygotowana jest dana osoba i jakie misje można jej powierzyć.

 

9.Rozmowa z kandydatem

 

Rozmowa z kandydatem na dane stanowisko to kolejne źródło wielu informacji. Odpowiednio zadawane pytania pozwalają sprawdzić faktyczny potencjał danej osoby. Umiejętność prowadzenia rozmowy, sposób wyrażania się oraz reakcje na zadawane pytania mogą przynieść wnikliwemu obserwatorowi wiele cennych wiadomości.

 

8.Opinie bezpośrednich przełożonych

 

W przypadku osób już zatrudnionych w danej firmie, w sprawdzeniu ich potencjału pomaga m.in. opinia bezpośredniego przełożonego. To on wydaje polecenia pracownikom, on też sprawdza, w jaki sposób wykonane zostały poszczególne zadania. Jego obserwacje mogą okazać się bardzo ważne w procesie określania potencjału danej osoby, choć warto pamiętać, że nie zawsze są one obiektywne.

 

7.Analiza wyników pracy

 

Analiza wyników pracy to źródło wiedzy na temat postępów oraz efektywności danego pracownika. Dzięki raportom można pozyskać wiele informacji o personelu oraz o efektach, jakie osiągają poszczególne osoby. Wnikliwa analiza takich raportów może pomóc w wychwyceniu talentów, a następnie w ich umiejętnym wykorzystywaniu.

 

 

 

6.Audyt personalny

 

To rozwiązanie pomaga sprawdzać słabe i mocne strony pracowników. Taka ocena kompetencji personelu może okazać się niezwykle ważna w każdej firmie. Informacje pozyskane w ten sposób mogą pomóc m.in. w określeniu, jaki kierunek rozwoju będzie w przypadku danej osoby najlepszym rozwiązaniem oraz w skutecznym motywowaniu pracowników do dalszej pracy.

 

5.Nowe umiejętności pracownika

 

W poszukiwaniu pracowników o wysokim potencjale mogą też pomóc pozyskiwane przez nich zaświadczenia i certyfikaty. Ci, którzy chętnie poszerzają swą wiedzę i uczestniczą w licznych kursach, z pewnością zasługują na wyróżnienie. To osoby, które potrafią rozwijać swój potencjał i dzięki coraz szerszej wiedzy stają się dla firmy cennym nabytkiem. Każda nowa umiejętność pracownika może przecież zostać wykorzystana w pracy i przynieść jeszcze lepsze efekty dla całego przedsiębiorstwa.

 

4.Ocena okresowa

 

Okresowa ocena pozwala na sprawdzanie postępów danej osoby oraz na śledzenie jej wyników w pracy. To dobra metoda na sprawdzenie, w jaki sposób przebiega rozwój osobisty poszczególnych członków personelu oraz na ustalenie, w jakich dziedzinach odnoszą oni największe sukcesy.

 

3.Mentoring

 

Relacja uczeń – mistrz to coraz częstsze zjawisko w wielu firmach. Opieka doświadczonego pracownika nad nowym członkiem zespołu to szansa na lepsze przyuczenie nowicjusza do zawodu, a jednocześnie świetna okazja do poznania jego predyspozycji zawodowych.

 

2.Analiza dotychczasowych wyników pracy

 

Analiza dotychczasowych wyników pracy to cenne źródło informacji. Można się w ten sposób dowiedzieć, jakie wyniki uzyskała dana osoba na konkretnym stanowisku oraz z jakimi zadaniami radziła sobie najlepiej. Ta wiedza, wykorzystana w odpowiedni sposób, może się okazać bezcenną porcją informacji dla firmy stawiającej na dalszy rozwój.

 

1.Sięganie po testy

 

Pracodawcy coraz chętniej sięgają po testy, dzięki którym szybko i skutecznie mogą odkrywać ukryty potencjał swych pracowników. Test predyspozycji zawodowych stał się jednym z najchętniej wybieranych testów, które ma w swej ofercie Strengths Expert. Proste badanie pozwala szybko ustalić, jakie zadania dana osoba będzie wykonywać najefektywniej oraz określić metody, dzięki którym możliwe stanie się skutecznie wspieranie zawodowego rozwoju danego pracownika.

 

 

 

Pracodawcy coraz chętniej sięgają po nietypowe metody sprawdzenia potencjału swych pracowników. Wiedza z zakresu psychologii oraz socjologii staje się zatem narzędziem, z którego w procesie rekrutacji korzystają oni coraz chętniej. Standardowe CV już dawno przestało być jedyną metodą określania wartości pracownika, a jego prawdziwe talenty i umiejętności zajmują coraz ważniejsze miejsce.

 

 

Tagi: ocena pracownika , testy dokształcające
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-06-26;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 Polecamy Uczelnie 

więcej 

 Polecamy Kursy 

więcej 
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK
CENTRUM SZKOLENIOWE MENTOR
CENTRUM SZKOLENIOWE MENTOR
Lauren Peso Polska S.A.
Lauren Peso Polska S.A.
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola