SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Ostatnia szansa na stypendium od początku studiów w WSIiZ!

Ostatnia szansa na stypendium od początku studiów w WSIiZ!
Fot. WSIiZ
Fot. WSIiZ
Złóż podanie do WSIiZ do 31 lipca, by 4 sierpnia przystąpić do ostatniego testu kwalifikującego do „Stypendium od początku studiów”. Z unikatowego systemu może skorzystać już od I semestru nawet 1000 studentów I i II stopnia.
"Stypendium od początku studiów" to unikatowy, stworzony przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie system motywacyjny, który zapewnia studentom studiów stacjonarnych I stopnia stypendium pokrywające 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru.

- Z kolei, na studiach niestacjonarnych I stopnia, można otrzymać stypendium pokrywające połowę czesnego, pod warunkiem uzyskania 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad) – mówi Joanna Molter, kierownik Działu Rekrutacji WSIiZ.

- Test kwalifikujący do „Stypendium od początku studiów” odbędzie się 4 sierpnia, o godz. 11.00, w budynku głównym WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Miejsca w systemie przyznawane są na pierwszy semestr studiów I stopnia. Warunkiem utrzymania stypendium w kolejnych semestrach są: dobre wyniki w nauce i uczestnictwo w różnych formach aktywności studenckiej. Studenci WSIiZ mogą też korzystać ze stypendiów naukowych i socjalnych.

Co 3 student studiuje za darmo!


- Nasi studenci korzystają z szerokiej oferty stypendialnej, zapewniającej finansowanie studiów: opłat czesnego i kosztów utrzymania. System stypendialny jest tak skonstruowany, że daje możliwość bezpłatnych lub częściowo odpłatnych studiów już od 1 semestru. Dzięki temu studenci nie odczuwają kosztów związanych ze studiowaniem! Co ważne, stypendia socjalne mogą łączyć z naukowymi – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

W roku akademickim 2013/2014 blisko 800 studentów otrzymało stypendium pokrywające 100% czesnego i więcej. Prawie 1000 studentów pobierało stypendia w wysokości między 50% a 100% czesnego. Suma stypendiów przyznana w roku akademickim 2013/2014 pokryła 36% czesnego, co oznacza, że co 3 student studiuje w WSIiZ za darmo.

- Dzięki „Stypendium od początku studiów” studiowałam za darmo przez cały okres studiów. Dodatkowo, utrzymanie wysokiej średniej w kolejnych semestrach umożliwiło mi pobieranie Stypendium Rektora. Stać mnie było na samodzielne utrzymanie i życie studenckie – mówi Kamila Kwiatkowska, studentka II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ.

Darmowe studia na II stopniu

Absolwent studiów I stopnia, który uzyska średnią z toku studiów przynajmniej 4,2 może ubiegać się o przyznanie stypendium pokrywającego 100% lub 50% czesnego. Pula wynosi 250 stypendiów, które trafią do osób z najwyższą średnią. Kandydaci, którzy złożą dokumenty na studia II stopnia do 31 lipca, nie wnoszą opłaty rekrutacyjnej ani wpisowego.

Więcej informacji o stypendiach w WSIiZ przeczytasz w zakładce STUDIUJ ZA DARMO w serwisie: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/oferta-rekrutacyjna/studiuj-za-darmo
 
 
 
 
 
Tagi: wsiiz , edukacja rzeszów , studia rzeszów
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-07-28;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 Polecamy Uczelnie 

więcej 

 Polecamy Kursy 

więcej 
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
Regionalne Mobilne Centrum Szkoleniowe
Regionalne Mobilne Centrum Szkoleniowe
Studio Rysunku KRESKA
Studio Rysunku KRESKA
JulaMedia Sylwia Frnkiewicz
JulaMedia Sylwia Frnkiewicz
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola