SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Ostatnia szansa na stypendium od początku studiów w WSIiZ!

Ostatnia szansa na stypendium od początku studiów w WSIiZ!
Fot. WSIiZ
Fot. WSIiZ
Złóż podanie do WSIiZ do 31 lipca, by 4 sierpnia przystąpić do ostatniego testu kwalifikującego do „Stypendium od początku studiów”. Z unikatowego systemu może skorzystać już od I semestru nawet 1000 studentów I i II stopnia.
"Stypendium od początku studiów" to unikatowy, stworzony przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie system motywacyjny, który zapewnia studentom studiów stacjonarnych I stopnia stypendium pokrywające 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru.

- Z kolei, na studiach niestacjonarnych I stopnia, można otrzymać stypendium pokrywające połowę czesnego, pod warunkiem uzyskania 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad) – mówi Joanna Molter, kierownik Działu Rekrutacji WSIiZ.

- Test kwalifikujący do „Stypendium od początku studiów” odbędzie się 4 sierpnia, o godz. 11.00, w budynku głównym WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Miejsca w systemie przyznawane są na pierwszy semestr studiów I stopnia. Warunkiem utrzymania stypendium w kolejnych semestrach są: dobre wyniki w nauce i uczestnictwo w różnych formach aktywności studenckiej. Studenci WSIiZ mogą też korzystać ze stypendiów naukowych i socjalnych.

Co 3 student studiuje za darmo!


- Nasi studenci korzystają z szerokiej oferty stypendialnej, zapewniającej finansowanie studiów: opłat czesnego i kosztów utrzymania. System stypendialny jest tak skonstruowany, że daje możliwość bezpłatnych lub częściowo odpłatnych studiów już od 1 semestru. Dzięki temu studenci nie odczuwają kosztów związanych ze studiowaniem! Co ważne, stypendia socjalne mogą łączyć z naukowymi – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

W roku akademickim 2013/2014 blisko 800 studentów otrzymało stypendium pokrywające 100% czesnego i więcej. Prawie 1000 studentów pobierało stypendia w wysokości między 50% a 100% czesnego. Suma stypendiów przyznana w roku akademickim 2013/2014 pokryła 36% czesnego, co oznacza, że co 3 student studiuje w WSIiZ za darmo.

- Dzięki „Stypendium od początku studiów” studiowałam za darmo przez cały okres studiów. Dodatkowo, utrzymanie wysokiej średniej w kolejnych semestrach umożliwiło mi pobieranie Stypendium Rektora. Stać mnie było na samodzielne utrzymanie i życie studenckie – mówi Kamila Kwiatkowska, studentka II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ.

Darmowe studia na II stopniu

Absolwent studiów I stopnia, który uzyska średnią z toku studiów przynajmniej 4,2 może ubiegać się o przyznanie stypendium pokrywającego 100% lub 50% czesnego. Pula wynosi 250 stypendiów, które trafią do osób z najwyższą średnią. Kandydaci, którzy złożą dokumenty na studia II stopnia do 31 lipca, nie wnoszą opłaty rekrutacyjnej ani wpisowego.

Więcej informacji o stypendiach w WSIiZ przeczytasz w zakładce STUDIUJ ZA DARMO w serwisie: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/oferta-rekrutacyjna/studiuj-za-darmo
 
 
 
 
 
Tagi: wsiiz , edukacja rzeszów , studia rzeszów
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-07-28;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola