SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Graduacja 2014 w WSPiA

Graduacja 2014 w WSPiA
Fot. WSPiA
Fot. WSPiA
W sobotę 26 lipca 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbyła się pierwsza w tym roku Graduacja. Dyplomy ukończenia studiów odebrało ponad 300 Absolwentów jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Prawo” oraz studiów II stopnia na kierunku „Administracja”.

Uroczysta Graduacja absolwentów WSPiA odbyła się w Auli Collegium Administrativum w Rzeszowie. Ze względu na duże zainteresowanie uroczystość podzielona została na dwie tury. W Graduacji oprócz absolwentów ubranych w togi i birety uczestniczyły również władze uczelni, kadra naukowo dydaktyczna oraz rodziny i znajomi Absolwentów.

Witając Absolwentów WSPiA prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA mówił, że jak co roku w dniu Graduacji czuje smutek i zarazem radość. – Radość, bo otrzymujecie dyplomy ukończenia studiów i tytuł Magistra. Smutek, bo opuszczacie już mury naszej uczelni. Rozdanie dyplomów ukończenia studiów to jedna z piękniejszych chwil w życiu każdego człowieka, która zamyka pewien bardzo ważny etap w życiu. Etap, w którym stajecie się osobami jeszcze bardziej wartościowymi na rynku pracy – mówił prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodał, że tytuł magistra daje ogromną przewagę na rynku pracy. – Świadczy o tym, że jesteście w pełni przygotowani do wykonywania powierzonych wam obowiązków, a wiedza, jaką posiadacie, została dokładnie sprawdzona. Pamiętajcie, że przez ostatnich pięć lat oprócz wiedzy zdobyliście również ogromne doświadczenia oraz wiele dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, które przydadzą się w wam w życiu zawodowym.

– Jestem przekonany, że spędziliście w Wyższej Szkole Prawa i Administracji miłe chwile i te chwile pozostaną w waszej pamięci na zawsze. Pamiętajcie, że nadal możecie korzystać z pełnej infrastruktury uczelni. Mam również nadzieję, że z częścią z Was spotkamy się w najbliższym czasie na studiach podyplomowych lub Seminariach Doktoranckich – mówił podczas Graduacji prof. Jerzy Posłuszny.

Na koniec Rektor WSPiA zaprosił wszystkich tegorocznych Absolwentów na Święta Absolwenta, które odbywa się co roku w pierwszą sobotę września.

Graduacja absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób kończących studia w naszej uczelni. Jest to ostatnie wspólne spotkanie absolwentów danego rocznika studiów w WSPiA. – Wszyscy czujemy wielki smutek, bo to koniec wspólnej nauki i zabawy z grupą przyjaciół – mówi Gabriela Pięknik, Absolwenta kierunku Administracja. – Spędziliśmy razem pięć pięknych lat i ciężko teraz się rozstać. Jest też radość, bo udało się przejść przez wszystkie sesje oraz egzaminy i zdobyć wymarzony dyplom, oraz tytuł magistra. Teraz przed nami intensywny czas poszukiwania pracy. Graduacja kończy pewien etap w naszym życiu. Jednak w pamięci na zawsze pozostają wspaniałe chwile z życia studenckiego oraz wykładowcy i ludzie, z którymi spędziłam pięć lat – dodaje Gabriela Pięknik.

Według Katarzyny Wojnarowskiej-Kusiak, Absolwentki kierunku „Prawo” w WSPiA dzisiejszy dzień jest to ukoronowanie wysiłków i ciężkiej pracy. – Studia w WSPIA oprócz zdobycia wiedzy dały mi także możliwość rozwijania swoich pasji. Przez pięć lat przekazano nam nie tylko wiedzę książkową, ale także wiedzę praktyczną. Dzięki temu większość z nas ze spokojem przystąpi do egzaminów na wybraną aplikację – tłumaczy Katarzyna Wojnarowska-Kusiak. Absolwentka „Prawa” w WSPiA dodaje, że studia będzie wspominać jako pięć naprawdę pięknych lat.

W Graduacji uczestniczyły także rodziny naszych absolwentów, które nie kryły dumy i wzruszenia. Jak mówią warto czekać kilka lat na taki właśnie moment. – Jest to ogromne przeżycie. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze dzieci ukończyły studia i dziś w togach i biretach odbierają dyplomy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji – mówili po Graduacji rodzice absolwentów WSPiA.

W uroczystym wręczeniu dyplomów ukończenia studiw uczestniczyła także kadra naukowa uczelni, która przez kilka lata pomagała w doskonałym przygotowaniu naszych studentów do przyszłej pracy. W czasie Graduacji oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia dla absolwentów, którzy osiągnęli wysokie średnie, uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminów na certyfikaty językowe oraz aktywnie uczestniczyli w pracach Samorządu Studenckiego.

Po wręczeniu dyplomów ukończenia studiów w Auli oraz przed budynkiem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni. Tradycyjnie już studenci zakończyli Graduację kąpielą w fontannie w patio Uczelni.


Lipcowa Graduacja absolwentów WSPiA to nie jedyną taka uroczystości organizowanych w tym roku przez WSPiA. Studentów, którzy swoje prace dyplomowe obronią w późniejszych terminach, zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów w sobotę 6 września 2013 r. Wtedy też w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się drugie Święto Absolwenta WSPiA, na które zapraszamy wszystkie osoby, które w ostatnich kilkunastu latach ukończyły studia w naszej uczelni.
 
 
 
Tagi: wspia , graduacja , edukacja Rzeszow
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-07-28;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 Polecamy Uczelnie 

więcej 

 Polecamy Kursy 

więcej 
Regionalne Mobilne Centrum Szkoleniowe
Regionalne Mobilne Centrum Szkoleniowe
CENTRUM SZKOLENIOWE MENTOR
CENTRUM SZKOLENIOWE MENTOR
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
Akademia Rozwoju Zawodowego ,,MEDICA,,
JulaMedia Sylwia Frnkiewicz
JulaMedia Sylwia Frnkiewicz
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola