SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Graduacja 2014 w WSPiA

Graduacja 2014 w WSPiA
Fot. WSPiA
Fot. WSPiA
W sobotę 26 lipca 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbyła się pierwsza w tym roku Graduacja. Dyplomy ukończenia studiów odebrało ponad 300 Absolwentów jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Prawo” oraz studiów II stopnia na kierunku „Administracja”.

Uroczysta Graduacja absolwentów WSPiA odbyła się w Auli Collegium Administrativum w Rzeszowie. Ze względu na duże zainteresowanie uroczystość podzielona została na dwie tury. W Graduacji oprócz absolwentów ubranych w togi i birety uczestniczyły również władze uczelni, kadra naukowo dydaktyczna oraz rodziny i znajomi Absolwentów.

Witając Absolwentów WSPiA prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA mówił, że jak co roku w dniu Graduacji czuje smutek i zarazem radość. – Radość, bo otrzymujecie dyplomy ukończenia studiów i tytuł Magistra. Smutek, bo opuszczacie już mury naszej uczelni. Rozdanie dyplomów ukończenia studiów to jedna z piękniejszych chwil w życiu każdego człowieka, która zamyka pewien bardzo ważny etap w życiu. Etap, w którym stajecie się osobami jeszcze bardziej wartościowymi na rynku pracy – mówił prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodał, że tytuł magistra daje ogromną przewagę na rynku pracy. – Świadczy o tym, że jesteście w pełni przygotowani do wykonywania powierzonych wam obowiązków, a wiedza, jaką posiadacie, została dokładnie sprawdzona. Pamiętajcie, że przez ostatnich pięć lat oprócz wiedzy zdobyliście również ogromne doświadczenia oraz wiele dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, które przydadzą się w wam w życiu zawodowym.

– Jestem przekonany, że spędziliście w Wyższej Szkole Prawa i Administracji miłe chwile i te chwile pozostaną w waszej pamięci na zawsze. Pamiętajcie, że nadal możecie korzystać z pełnej infrastruktury uczelni. Mam również nadzieję, że z częścią z Was spotkamy się w najbliższym czasie na studiach podyplomowych lub Seminariach Doktoranckich – mówił podczas Graduacji prof. Jerzy Posłuszny.

Na koniec Rektor WSPiA zaprosił wszystkich tegorocznych Absolwentów na Święta Absolwenta, które odbywa się co roku w pierwszą sobotę września.

Graduacja absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób kończących studia w naszej uczelni. Jest to ostatnie wspólne spotkanie absolwentów danego rocznika studiów w WSPiA. – Wszyscy czujemy wielki smutek, bo to koniec wspólnej nauki i zabawy z grupą przyjaciół – mówi Gabriela Pięknik, Absolwenta kierunku Administracja. – Spędziliśmy razem pięć pięknych lat i ciężko teraz się rozstać. Jest też radość, bo udało się przejść przez wszystkie sesje oraz egzaminy i zdobyć wymarzony dyplom, oraz tytuł magistra. Teraz przed nami intensywny czas poszukiwania pracy. Graduacja kończy pewien etap w naszym życiu. Jednak w pamięci na zawsze pozostają wspaniałe chwile z życia studenckiego oraz wykładowcy i ludzie, z którymi spędziłam pięć lat – dodaje Gabriela Pięknik.

Według Katarzyny Wojnarowskiej-Kusiak, Absolwentki kierunku „Prawo” w WSPiA dzisiejszy dzień jest to ukoronowanie wysiłków i ciężkiej pracy. – Studia w WSPIA oprócz zdobycia wiedzy dały mi także możliwość rozwijania swoich pasji. Przez pięć lat przekazano nam nie tylko wiedzę książkową, ale także wiedzę praktyczną. Dzięki temu większość z nas ze spokojem przystąpi do egzaminów na wybraną aplikację – tłumaczy Katarzyna Wojnarowska-Kusiak. Absolwentka „Prawa” w WSPiA dodaje, że studia będzie wspominać jako pięć naprawdę pięknych lat.

W Graduacji uczestniczyły także rodziny naszych absolwentów, które nie kryły dumy i wzruszenia. Jak mówią warto czekać kilka lat na taki właśnie moment. – Jest to ogromne przeżycie. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze dzieci ukończyły studia i dziś w togach i biretach odbierają dyplomy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji – mówili po Graduacji rodzice absolwentów WSPiA.

W uroczystym wręczeniu dyplomów ukończenia studiw uczestniczyła także kadra naukowa uczelni, która przez kilka lata pomagała w doskonałym przygotowaniu naszych studentów do przyszłej pracy. W czasie Graduacji oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia dla absolwentów, którzy osiągnęli wysokie średnie, uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminów na certyfikaty językowe oraz aktywnie uczestniczyli w pracach Samorządu Studenckiego.

Po wręczeniu dyplomów ukończenia studiów w Auli oraz przed budynkiem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni. Tradycyjnie już studenci zakończyli Graduację kąpielą w fontannie w patio Uczelni.


Lipcowa Graduacja absolwentów WSPiA to nie jedyną taka uroczystości organizowanych w tym roku przez WSPiA. Studentów, którzy swoje prace dyplomowe obronią w późniejszych terminach, zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów w sobotę 6 września 2013 r. Wtedy też w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się drugie Święto Absolwenta WSPiA, na które zapraszamy wszystkie osoby, które w ostatnich kilkunastu latach ukończyły studia w naszej uczelni.
 
 
 
Tagi: wspia , graduacja , edukacja Rzeszow
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-07-28;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola