SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Kalendarium Uniwersytetu Rzeszowskiego

Kalendarium Uniwersytetu Rzeszowskiego
Sprawdź, co będzie się działo na uczelni!

Lista wydarzeń:

15 - 17 października 2014 (środa - piątek)

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Trzeci Światowy Kongres Naukowy Sportów Walki i Sztuk Walki. Na obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego przy Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Ćwiklińskiej 2), swoje referaty (w formie ustnych wystąpień oraz sesji posterowej) przedstawią prelegenci z kraju i zagranicy. Tematami przewodnimi poszczególnych sesji będą zagadnienia związane z doskonaleniem wiedzy z zakresu sztuk walki, kwestii biomedycznych oraz humanistycznych. Podczas Kongresu odbędą się również sesje dla młodych naukowców, którzy rywalizować będą w drugiej edycji ,,The IMACSSS Young Researcher Awards". Ponadto na Hali Podpromie będzie miała miejsce sesja treningowa, w której udział wezmą mistrzowie posiadający wysokie stopnie Dan i trenerzy klasy mistrzowskiej. Całość uświetni Gala Sztuk Walki (16.10.2014, g. 17.30), na którą Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem dra hab. prof. UR Wojciecha J. Cynarskiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (wstęp wolny).


16 - 17 października 2014 (czwartek - piątek)

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się sympozjum naukowe „Badania nad sztuką sakralną XIX i XX w. Mesjanizm polski i martyrologia narodowa”. Jest to już czwarte z cyklu spotkań organizowanych przez Centrum Dokumentacji Współczesnej Sztuki Sakralnej poświęconych sztuce sakralnej ostatniego dwuwiecza. Celem tegorocznego sympozjum jest wskazanie przykładów twórczości zawierającej wątki mesjanistyczne bądź martyrologiczne w kontekście określonego wnętrza sakralnego oraz próba kategoryzacji i całościowej analizy zjawiska oraz jego ewolucji na przestrzeni ostatnich dwustu lat.

Obrady sympozjum w dniu 16 października 2014 uświetni otwarcie wystawy „Między przeszłością a przyszłością. Projekty i studia rzeźbiarskie Gustawa Zemły” zorganizowanej we współpracy z Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. Wystawa będzie czynna od 16 października do 16 listopada 2014.

W drugim dniu obrad sympozjum będzie miała miejsce prelekcja prof. Marzanny Wróblewskiej z z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych „Ściana sakrum. O malarstwie ściennym w przestrzeni sakralnej”.

Miejsce obrad sympozjum:

Sala Konferencyjna Bibliotek UR

ul. Prof. S. Pigonia 8, Rzeszów


23 października 2014 (czwartek)

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się cykl wykładów otwartych.

Wykładem prof. dra hab. Sylwestra Czopka, Prorektora ds. Nauk Na Uniwersytecie Rzeszowskim „Czy (pra-) historia lubi się powtarzać?” rozpocznie się cykl ośmiu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego, ul. Prof. S. Pigonia 1 (budynek A0) o godz. 16:00.


24 października 2014 (piątek)

Na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się spotkanie otwarte z Apoloniuszem Tajnerem, Prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Wydarzenie odbędzie się o godz. 11.00 w Auli WWF przy ul. Cichej 2A.


24 - 25 października 2014 (piątek - sobota)

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Międzynarodowa konferencja towarzystw polsko-niemieckich „Polska i Niemcy wobec przemian na Ukrainie” 
Tagi: Kalendarium Uniwersytetu Rzeszowskiego , Uniwersytet Rzeszowski
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-10-15;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola