SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

Nowa edycja "Cyklu Wykładów Otwartych na UR

Nowa edycja "Cyklu Wykładów Otwartych na UR
W roku akademickim 2014/2015 Uniwersytet Rzeszowski, organizuje już drugą edycję Wykładów Otwartych, które adresowane są do wszystkich zainteresowanych oraz ciekawych świata. Wydarzenie powstało dzięki inicjatywie prof. dr hab. Sylwestra Czopka, Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cykl Wykładów Otwartych ma popularyzować naukę, promować nowe kierunku kształcenia, ożywiać dyskusję oraz przedstawiać różnorodność badań prowadzonych na Uniwersytecie Rzeszowskim - zapowiada cykl spotkań prof. dr hab. Sylwester Czopek, Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach spotkań Uniwersytet chce pokazać, że o nauce można mówić przystępnym językiem tak aby wszyscy zrozumieli o co tak naprawdę w niej chodzi - że nie jest to wiedza zamknięta, tajemna dla wąskiego grona naukowców – dodaje prof. Wydarzenie pokaże, że o nauce da radę opowiadać ciekawie i może to być efektem takiego intelektualnego przeżycia, poznania, również dla ludzi, którzy z nauką nie są związani.

Pierwszy wykład pt. „Czy (pra-) historia lubi się powtarzać?” odbędzie się 23 października 2014 r. (tj. czwartek) o godz. 16:00 w Auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, ul. S. Pigonia 1 (budynek A0). Podczas wykładu prof. nie będzie opowiadał o prahistorii klasycznej czyli o rzeczach, którymi zwykle zajmują się archeolodzy, tylko o interpretacji do czego te rzeczy nam służą. W trakcie trwania wykładu zostaną wyciągnięte wnioski jak przeszłość trwająca tysiące lat przedkłada się na dzisiejsze spostrzeganie Europy i świata. Będę mówił o bardzo szerokich kwestiach które pozwolą Nam lepiej zrozumieć samego siebie i nasze miejsce w Europie, nasze jako współczesnych Europejczyków – Zachęca Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek.

Cykl wykładów organizowany jest w ramach Uniwersytetu Otwartego. Wykłady będą odbywały się w czwartki, co miesiąc o stałej porze i miejscu; wygłoszą je naukowcy związani z Uniwersytetem Rzeszowskim.
 
 
Tagi: cykl wykładów otwartych UR , Uniwersytet Rzeszowski
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-10-21;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola