SZUKAJ UCZELNI / FIRMY

Rodzaj:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:

Aktualności

II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA

II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA
Zajęcia praktyczne, wycieczka do zakładu karnego, warsztaty, spotkania z przedstawicielami zawodów prawniczych oraz debata pt. ”Czy Roman Polański może podlegać ekstradycji do USA” to główne punkty II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA. Specjalne wykłady rozpoczną się w środę 5 listopada 2014 r. i potrwają do piątku 7 listopada. W wykładach i zajęciach uczestniczyć może każdy, kto jest zainteresowany tematyką prawną.

II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA rozpoczną się w środę (5 listopada) o godzinie 10:00 w Sali Rozpraw Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Pierwszym punktem będzie debata pt. ”Czy Roman Polański może podlegać ekstradycji do USA”. Wstęp do dyskusji wygłosi prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA. W pierwszym dniu spotkania odbędzie się również debata na temat aktualnych problemów notariatu, wykład na temat zasady etyki zawodowej adwokata i radcy prawnego oraz prezentacja działalności Kliniki Prawa WSPiA.

W drugim dniu uczestnicy warsztatów w WSPiA odwiedzą Zakład Karny w Rzeszowie. W ostatnim dniu przewidziano cykl warsztatów i spotkań z praktykami, przedstawicielami zawodów prawniczych. Będą one dotyczyć m.in. prawa cywilnego, karnego, zwalczania przestępczości gospodarczej oraz psychologii.

Z uczestnikami II Dni Edukacji Prawniczej studenci będą mogli spotkać się m.in. z notariuszem Krzysztofem Kopciem – członkiem Krajowej Rady Notarialnej, dr. Maciejem Kobakiem (wykładowcą WSPiA, radcą prawny), dr Agnieszką Gałakan – Halicką (wykładowcą WSPiA), nadkom. Bartłomiejem Kowalskim (Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszów) oraz psychologiem Lechem Żukowskim (wykładowca WSPiA).

Poznaj zawód prawnika

Dni Edukacji Prawniczej organizowane są w Wyższej Szkole Prawa i Administracji już o raz drugi. Skierowane są nie tylko do studentów, ale do wszystkich osób zainteresowanych tematyka prawną oraz planujących prace w zawodach prawniczych. W ubiegłym roku w Dniach Edukacji Prawniczej w WSPIA uczestniczyło kilkaset osób, które mogły spotkać się z przedstawicielami zawodów prawniczych, a także uczestniczyć w warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów. Z kolei w maju 2014 r. Kolegium Prawa WSPIA zorganizowało Dzień Prawnika, podczas którego studenci poznali zasady dostępu do wszystkich zawodów prawniczych oraz etyki zawodowej.

II Dni Edukacji Prawniczej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji potrwają dwa dni od 5 do 7 listopada 2014 r. Wszystkie wykłady i warsztaty odbywać się będą w Sali Rozpraw WSPiA (na parterze budynku B) przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Program II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA :

5 listopada 2014 r. /środa/

10.00 – otwarcie II Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA

10.00 – 12.00 debata ”Czy Roman Polański może podlegać ekstradycji do USA” (wstęp i prowadzenie prof. nadzw. dr hab. Czesław P. Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA)

12. 00 – 12.30 debata Aktualnie problemy notariatu (wstęp i prowadzenie not. Krzysztof Kopeć – członek Krajowej Rady Notarialnej)

12.30 – 13.30 Zasady etyki zawodowej adwokata i radcy prawnego (dr Maciej Kobak, wykładowca WSPiA, radca prawny)

13.30 – 15.00 Prezentacja działalności Kliniki Prawa


6 listopada 2014 r. /czwartek/

11.00 – 13.00 Udział studentów w publicznej obronie rozprawy doktorskiej

13.00 – 15.00 Wyjście grupy studentów WSPiA do Zakładu Karnego w Rzeszowie


7 listopada 2014 r. /piątek/

10.00 – 11.30 Warsztaty z zakresu prawa cywilnego (dr Agnieszka Gałakan – Halicka, wykładowca WSPiA)

11.30 – 13.00 Warsztaty z zakresu prawa karnego (prof. nadzw. dr hab. Czesław P. Kłak, wykładowca WSPiA)

13.00 – 14.30 Warsztaty z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej (nadkom. Bartłomiej Kowalski, Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP Rzeszów)

14.30 – 15.00 Warsztaty psychologiczne (mgr Lech Żukowski, wykładowca WSPiA)

 
 
Tagi: WSPiA , edukacja WSPiA
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2014-11-05;
Komentarze
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczelnie wyższe Szkoły średnie Kursy dokształcające Przedszkola